Kreatywne lekcje fizyki z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach "Laboratorium Przyszłości".
Uczennice i uczniowie z klasy 3 wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych z ,,Laboratorium Przyszłości". Głównym zadaniem dla dzieci było skonstruowanie modeli urządzeń z klocków LEGO z pakietu edukacyjnego. Ponadto zmierzyli się z wyzwaniem jakim jest współpraca w grupie. Dzieci pracowały w dwóch grupach. Każda z nich samodzielnie wybrała dla siebie zadanie, czyli model do złożenia oraz ustaliła podział pracy, tak aby każde z dzieci miało swój wkład w pracę.
Następnie dzieci zapoznały się z różnorodnymi elementami klocków oraz instrukcją tworzenia budowli. Uczniowie pracowali w świetnym tempie, zgodnie i równomiernie dzieląc się pracą do wykonania. Satysfakcja ze wspólnej pracy, a jednocześnie dobrej zabawy, widoczna była zarówno podczas konstruowania, jak i podczas testowania wykonanej wyrzutni na piłeczki i skoczni narciarskiej. Były to nasze pierwsze zajęcia z wykorzystaniem klocków, ale spewnością nie ostatnie.
Ewa Pawlak
12 i 13 stycznia 2023 r. pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie podzieleni na dwa zespoły budowali konstrukcje z klocków Lego. Dzięki współpracy i wytrwałości udało się zbudować skocznię narciarską oraz boisko do gry.
Efekt pracy zaskoczył uczniów, a zabawa klockami Lego przyniósła dużo radości.
W kolejnym miesiącu odbyły się warsztaty, zajęcia podczas których wykorzystano pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Zgłębiając świat robotyki, elektroniki i programowania, najbardziej wytrwali zbudowali roboty Q-Scout oraz Robobloq Qoopers.
Podczas zajęć kompanem do „pogawędek” był Robot CUE, robot z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji.
Wykorzystując inteligentny pociąg Intelino (pociąg wyposażony w zaawansowaną technologię robotyczną i imponującą ilość funkcji) uczniowie kl. VI oraz VII badali zmianę prędkości.
Strona 1 z 2