DSCN1920W mglisty czwartek 19 X 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego "Krasnale" wraz z wychowawczynią postanowiły zadbać o swoją kondycję fizyczną ponieważ wyznają zasadę "W zdrowym ciele zdrowy duch". Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do realizacji tej zasady. Najpierw przebrały się w wygodne, specjalnie do ćwiczeń przygotowane stroje. Następnie przystąpiły do rozgrzewki. Tuż po rozgrzewce pod czujnym okiem wychowawczyni wykonywały różnorodne ćwiczenia, które miały na celu poznanie i doświadczanie ruchów własnego ciała, poznawanie i odkrywanie otaczającej przestrzeni, czerpanie radości z aktywnego działania. Dzieci ćwiczyły z wykorzystaniem woreczków do ćwiczeń, szarf ale także do ciekawej zabawy wykorzystane zostały rajstopy.

DSCN1924

Czytaj więcej...

kubusiowi przyjaciele naturyGrupy przedszkolne "Krasnale" i "Misiaczki" zostały zakwalifikowane do udziału w X edycji programu "Kubusiowi przyjaciele natury". Celem programu jest: 

  • kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, 
  • dbania o środowisko i przyszłość kolejnych pokoleń, 
  • wzrost świadomości dzieci odnośnie ochrony natury, 
  • uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw.

 Program trwa od pażdziernika 2017 roku do czerwca 2018 roku. Podczas zajęć w ramach programu dzieci dowiedzą się jak żyć w zgodzie z naturą,jak istotną rolę w diecie odgrywają warzywa,owoce i soki,jak postępować by dbać o czyste powietrze,jak oszczędzać wodę i energię oraz jak ważna jest umiejętność segregowania śmieci.Treści przekazywane dzieciom są dostosowane do ich wieku i pobudzają aktywność poznawczą naszych przedszkolaków.

Koordynator programu Ewa Świostek

img 20171010 104459Dzieci z grupy „Biedroneczki”  wyruszyły  do pobliskiego lasu obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach zbierały jesienne skarby. 

J. Trzaska

GALERIA