4,,Nie ma dzieci – są ludzie”
 ~ Janusz Korczak
/obrońca praw i przyjaciel dzieci/

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej

20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
W naszej szkole obchodziliśmy go znacznie dłużej, bo przez dwa tygodnie mówiliśmy o prawach dzieci nie tylko głośniej, ale podkreślaliśmy, że ,,prawa te są nie zbywalne i należy ich zawsze przestrzegać”.
* Uczniowie klas starszych dyskutowali na temat Praw Dziecka i stopnia ich przestrzegania przez dorosłych podczas lekcji wychowawczych.
* Dzieci z klas 0-6 wzięły udział w Konkursie Plastycznym pod hasłem: ,,Uśmiecham się, gdy…”.

11

Czytaj więcej...

instruktaż12 października członkowie szkolnego koła PCK pod opieką p. Ewy Pawlak przygotowali apel z okazji „Światowego Dnia Mycia Rąk”.
Święto zostało ustanowione w 2008 r. przez UNICEF i  jest obchodzone na całym świecie 15 października. Jest ono okazją do rozmów, o tym jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk. Tak też było w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Pani Ewa Pawlak uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Czerwonego Krzyża została wyróżniona Odznaką Honorową PCK III stopnia.

zakoczenie roku szkolnego 2015 2016 17

Wyróżnienie wręczył Prezes PCK - pan Stanisław Kośla oraz komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - pan Zbigniew Łubiński.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za udział w szkolnej akcji pod hasłem:

"Mała słodycz - wielkie serce".

Zebrane podczas akcji słodycze trafiły do Caritas w Białobrzegach. Mamy nadzieję, że osłodziły Święta Wielkanocne niejednej rodzinie.

 

Dziękujemy!!! : Szkolne Koło PCK

Ciastek

walka z głodem

W miesiącu październiku Szkolne Koło P.C.K. przypomniało szkolnej społeczności o obchodzonym 16 października Światowym Dniu Głodu. Na gazetce ściennej Koła pojawiły się plakaty z informacjami o problemie głodu na świecie i w Polsce. Uczniowie zaprezentowali hasła zachęcające do szanowania i nie marnowania żywności.